Autorius: admin

Eksperimentų ir tyrinėjimų savaitė.

2022-01-24–2022-01-29

Gimęs vaikas turi svarbią užduotį – pažinti jį supantį pasaulį. Vaikui tai nauja, nepažinta erdvė, kurioje viskas vilioja, domina, o gal kartais ir baugina. Tyrinėdami, išbandydami naujus, nežinomus dalykus, vaikai patys išsiaiškina, atranda daug naujų dalykų, kurie sutinkami kasdien, bet tuo pačiu atrodo kitaip eksperimentų metu.

Numatomos veiklos:

Sausio 25 d., 26 d., 28 d. – tyrinėjimo veiklos respublikiniame V.Into akmenų muziejuje;

Sausio 27 d. – veikla Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos laboratorijoje.

Taip pat visos savaitės metu tyrinėjimu grįstas veiklas visose vaikučių grupėse ves mokytojos.

Akcija „Pasirūpinkime paukšteliais žiemą“

Atėjus žiemai, yra būtina pasirūpinti paukščiais, nes šaltą ir gilią žiemą jie savimi pasirūpinti negali. Štai ir mūsų darželio vaikai mokosi būti rūpestingi – kasdien lesyklėles pribers kruopų, duonos trupinių paukščiukams, apsilankantiems darželio kieme, be to, neužmirš palesinti ir parke užsibūnančių ančių.

KALĖDINIAI RENGINIAI

Šventės jau nebe už kalnų, o kalėdinė nuotaika apima vis daugiau žmonių, ji įsisupo ir į mūsų darželį. Pirmadienį (gruodžio 20d.) Kalėdų senelis aplankė pačius mažiausius – „Pelėdžiukus“ bei „Kiškučius“. Antradienį (gruodžio 21d.) jis sugrįžo ir vėl su dovanėlėmis, šįkart apdovanojo „Bitutes“ bei „Ančiukus“. Abi dienas skambėjo muzika, vaikų krykštavimas bei vyravo ypatingai šventiška nuotaika.

METODINĖ DIENA

Lapkričio 16d. Mosėdžio vaikų lopšelyje-darželyje vyko ilgalaikės kvalifikacijos tobulinimo programos baigiamasis renginys „Kūrybiškas lauko edukacinių aplinkų kūrimas ir panaudojimas ugdymo procese“. Darželio mokytojos dalijosi gerąja patirtimi su Mažeikių ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokytojais, vykdė atviras veiklas lauke: mokytojos M. Leilionienė, A.Kubilienė bei V.Pajarskienė pravedė ugdomąją veiklą „Rudens koliažas“, mokytojos L.Bernotienė ir D.Drąsutienė – „Delfinų sala“, o mokytojos A.Leilionienė bei A.Buivydienė įtraukė į pasaką-nuotykį parke ne tik savo vaikučius, bet ir svečius pravesdamos veiklą „Vaišių stalas kiškiui“. Labai dėkojame Respublikinio V.Into akmenų muziejaus personalui už ekskursiją ir edukaciją, taip pat Mosėdžio seniūnei už priėmimą ir šiltą, nuoširdų pokalbį bei kaimo turizmo sodybos „Kaštonas“savininkui bei darbuotojams už sukurtą jaukią aplinką refleksijai.

MENŲ SAVAITĖ MOSĖDŽIO VAIKŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE 2021m.10mėn. 25-29d.


Raktas į kūrybingumą – tai noras kažką bandyti, rizikuoti ir pažiūrėti, kas bus. (Amerikiečių gyvenimo mokytoja Shakti Gawain)

PIRMADIENIS – ŠOKIO DIENA su mokytoja Lidija Riepšiene.

ANTRADIENIS – MUZIKOS DIENĄ svečiavosi muzikos instrumentai: smuikas, kanklės, birbynė, kuriuos pristatė Meno mokyklos mokytojai Vilija Jakutienė, Lina ir Tadas Jonaičiai. Koncertavo buvę darželio auklėtiniai.

TREČIADIENIS – Kūryba – tai laisvė. (R. Tagorė) Kūrėme laisvai, išreiškėme save DAILĖS DIENĄ kartu su meno mokyklos mokytojais Jurgita irRimantu Eidėjais.

KETVIRTADIENIS – Mosėdžio vaikų lopšelio-darželio bendruomenės renginys „MADŲ ŠOU“.

PENKTADIENIS – TEATRO DIENĄ Mosėdžio vaikų lopšelyje-darželyje apsilankė KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRAS.

Socialinio-emocinio ugdymo programos „Kimočis“ įgyvendinimas Mosėdžio vaikų lopšelyje-darželyje

„Kimochis“ (japonų k. kimochi reiškia „jausmas“). Tai paprasta ir efektyvi ugdymo programa, kur smagios, įtraukiančios ir inovatyvios veiklos, padeda vaikams įgyti pasitikėjimo savimi ir  išmokti spręsti sudėtingas socialines-emocines situacijas. Kimočiai – skirtingus charakterius turinčios lėlytės. Spalvingi Kimočių  charakteriai – tai nuolat besimainančios nuotaikos Debesėlis, nedrąsus Vikšrelis, valdinga Katė, nuolat nerimaujanti Balandė Meilė ir išdykusi Lipšniakojė. 

Šiandien mūsų darželio salė virto mini kino teatru, nes programos įgyvendinimą pradėjome nuotaikingu animaciniu filmu „Išvirkščias pasaulis“.