Autorius: admin

Pasakaitė „Varna ir sūris“

Šiandien pas mus lankėsi Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės A. Baltonienė, G. Rubinienė bei Mosėdžio filialo vyr. bibliotekininkė N. Vyniautienė. Ačiū joms už linksmą ir modernią pasakaitės „Varna ir sūris“ versiją, už edukaciją vaikams. Vaikučiai buvo susidomėję, įsitraukę į veiklą.

Sveikos mitybos savaitę „Aš renkuosi sveiką maistą “ prisimenant

Saldžiai prasidėjo ši savaitė mūsų darželyje. Visos vaikučių grupės prisidėjo prie „Pyragų dienos“ renginių. Antradienį vaikučiai su virėja Kristina visi kartu gamino sriubytę. Trečiadienį vaikučiai, net ir patys mažiausieji, pjaustė, smulkino, maišė salotas pietų stalui. Pačių pagamintas maistas pats skaniausias!!! Ketvirtadienį prie veiklos prisijungė ir tėveliai, kartu su vaikais gamindami sveikus užkandžius.
Sveikos mitybos savaitė užsibaigė visuomenės sveikatos specialistės paskaitėle. Vaikai įdėmiai klausėsi ir atliko užduotis. Visada smagu, kai veikiame kartu.

Aš renkuosi sveiką maistą


PIRMADIENIS ( lapkričio 7 d.) – Pyragų diena!
ANTRADIENIS – Darželio virėjos pamokėlė „Kaip verdame sriubytę“.
TREČIADIENIS – Veiklos grupėse „Salotos pietų stalui“.
KETVIRTADIENIS – Sveikų užkandžių degustacija.
PENKTADIENIS – Visuomenės sveikatos specialistės paskaitėlė.

Tamsiu paros metu BŪK MATOMAS

Minint Europos saugaus eismo dieną pas mus svečiavosi Skuodo rajono policijos komisariato veiklos skyriaus vyr. tyrėja Lina Tiškuvienė ir vaikučių draugas Amsis. Vaikučiai prisiminė saugaus eismo taisykles ir gavo dovanų atšvaitus.

Svajonių profesija

Spalio mėnesio tema „Svajonių profesija“ tęsiama. Pradėjus atvirų durų diena – tėvelių apsilankymu darželyje ir supažindinimu su savo profesijomis, dabar mūsų vaikučiai lankosi tėvelių darbovietėse ir kitose įstaigose patys. Šiandien „Pelėdžiukai“ susipažino su gaisrininko profesija apsilankę Mosėdžio gaisrinėje. Mūsų mažiesiems buvo įdomu apžiūrėti gaisrininko priemones, o kai kurie išdrįso sėsti ir į pačią mašiną:)

,, Bitučių“ grupės vaikučiai išvyko į Apuolės kaimą Aušros Silkauskienės ,,Avių ūkį“. Avyčių ūkyje auginamos Vokiečių Merinosa veislės avys. Vaikai tapo jaunaisiais ūkininkais. Šėrė aveles grūdais, duona, obuoliais. Susipažinome su naminiais paukščiais, juos stebėjome. Kelionė tęsėsi į Erslos kaimą ūkininko Zigmanto Mockaus gyvūlininkystės ūkį. Ten mus supažindino su auginamais veršiukais, karvių ūkiu. Ūkyje auginama iš viso 500 galvijų. Ūkininkas parodė siloso duobes, kaip vežamas ir kur maišomas silosas kol atiduodamas karvėms. Buvo parodyta ir technika, kuri palengvina darbą ūkyje. Abiejuose ūkiuose vaikučius pamalonino vaišės – užauginti arbūzai, išspaustos obuolių sultys, sausainukų kepiniai ir varškės sūris. Visi labai liekame dėkingi ūkininkams už edukacijas.

Atvirų durų diena

O mūsų darželyje ši diena ypatingai įdomi – veiklas vaikams vedė tėveliai. „Pelėdžiukų“grupėje mini kirpyklą atidarė Arono mamytė: vaikučiai šukavo, garbanojo, džiovino vieni kitiems plaukus. „Bitučių“ grupėje Evos mama puošė vaikus – piešė ant veidukų, lipdė tatuiruotes, Andrėjos mama pravedė žaidimus, Emelitos mama sudomino vaikus kirpėjos darbu – formavo šukuosenas. Intensyvus darbas vyko ir „Kiškučių“ grupėje: Domanto ir Leono mamytės mokė kalti vinį į bulvę, obuolį, medinę kaladėlę, Armando mamytė pakalbėjo su vaikais apie rankų higieną ir papuošė norinčius nulakuodama nagučius. Patiems mažiausiems „Ančiukams“Elijos močiutė pasekė pasaką. Įsimintina diena visiems!